DOŚWIADCZONY PRODUCENT NARZĘDZI I ELEMENTÓW METALOWYCH

DLA BUDOWNICTWA

SKLEP INTERNETOWY - SPRZEDAŻ DETALICZNA I HURTOWA

     

Twój koszyk jest pusty

  Logowanie/rejestracja

 

Co to jest cybant? Rodzaje cybantów - kwadratowy, prostokątny, kabłąkowy

 

Cybanty to wygięte, okrągłe pręty, które są niezwykle pożądane w wielu branżach i dziedzinach życia codziennego. Mogą one funkcjonować jako zaciski do rur, kabłąki, obejmy, uchwyty pałąkowe czy strzemiona. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów, których nazwy determinuje sposób wygięcia.

 

Podstawowe informacje

Cybanty powinny być tworzone wyłącznie w oparciu o wysokiej jakości materiały, dzięki czemu będą one służyć w sposób odpowiedni przez bardzo długi czas. Warto wybierać cybanty, które dodatkowo są uszlachetnione ocynkowaną powłoką. Takie elementy są wówczas chronione przed pojawianiem się rdzy i silnej korozji. Cybanty najlepiej kupować w zestawie wraz z innymi elementami mocującymi, co daje gwarancję odpowiedniego dopasowania wszystkich składowych. W przypadku kompletnych zestawów, ocynkowane powinny być też inne elementy, takie jak podkładki, nakrętki i łączniki, które wchodzą w skład kompletów. Dzięki temu cały zestaw będzie wówczas wykazywał się wysokim poziomem odporności na czynniki zewnętrzne. 

 

Wykorzystanie cybantów

Te wyroby swoje zastosowanie znajdują w wielu różnorodnych branżach. Najczęściej są używane do mocowania i unieruchamiania rur oraz prętów. Głównie wykorzystuje się je w budownictwie i przemyśle - do mocowania masztów antenowych, do mocowania instalacji wewnętrznych, profili zamkniętych, kształtowników, rur, prętów itp. Można je spotkać także w maszynach rolniczych, jako elementy podtrzymujące. 

 

Rodzaje cybantów

Na rynku dostępnych jest kilka wariantów. W zależności od przeznaczenia i sposobu wykorzystania, wyrób jest wyginany w odpowiedni sposób, co determinuje później konkretne nazwy. Najbardziej popularne są cybanty kwadratowe, prostokątne i kabłąkowe. Kwadratowe, jak sama nazwa wskazuje, mają kwadratowy kształt; prostokątne mają - analogicznie - prostokątny kształt, a z kolei kabłąkowe są półokrągłe.

 

Zalety cybantów

Taki rodzaj mocowania ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to oczywiście łatwość i szybkość montażu oraz podobna nieinwazyjność w przypadku demontażu w przyszłości. Można kupować je w komplecie z odpowiednimi łącznikami, podkładkami i nakrętkami, co znacznie ułatwia wspomniany proces montażu i demontażu. Inną zaletą tych rozwiązań jest fakt, iż cybanty tworzone są w oparciu o różne parametry - kształty i rozmiary, dlatego można je dostosowywać adekwatnie do aktualnych potrzeb i przeznaczenia.